Usługi doradztwa

Doradztwo podatkowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą

Doradztwo podatkowe dla firm to szeroki zakres działania. Na podstawie uzyskanego pełnomocnictwa reprezentujemy klienta przed organami podatkowymi, ZUS oraz innymi instytucjami, także w czasie różnego rodzaju czynności kontrolnych i podatkowych. Proponujemy klientom różne rozwiązania w zakresie optymalizacji zobowiązań podatkowych oraz sporządzamy ocenę ryzyka podatkowego. Doradzamy także przy wyborze najkorzystniejszej formy prowadzenia firmy oraz jej opodatkowania podmiotom, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą.

 

Doradztwo w zakresie organizacji i informatyzacji rachunkowości

Dla klientów, którzy chcą usprawnić działalność firmy w zakresie organizacji i informatyzacji rachunkowości, mamy wiele ciekawych propozycji. Dzięki nim można wyeliminować błędy i wdrożyć rozwiązania, które wpłyną na optymalizację kosztów i oszczędność czasu. Przygotowujemy szczegółową analizę potrzeb klienta, dotychczas wykorzystywanego systemu księgowości i kontroli wewnętrznej. Po sprecyzowaniu oczekiwań proponujemy indywidualne rozwiązania w zakresie m.in. obiegu dokumentów, instrukcji inwentaryzacyjnych i nadzorujemy ich wdrożenie w życie.
Prowadzenie postępowania likwidacyjnego i upadłościowego

W ramach świadczonych usług podejmujemy się prowadzenia postępowania likwidacyjnego i upadłościowego. Pierwsze z postępowań polega na podjęciu czynności zmierzających m.in. do zaspokojenia lub zabezpieczenia wierzycieli. Ponadto rozdysponowuje składniki materialne i niematerialne przedsiębiorstwa oraz kończy bieżące sprawy spółki, prowadzone w spółkach osobowych i kapitałowych. Z kolei postępowanie upadłościowe jest procedurą wspólnego dochodzenia spłaty długów od niewypłacalnych kontrahentów (będących przedsiębiorcami). Pomagamy klientom uregulować sprawy organizacyjne i majątkowe.

 

Szkolenia w zakresie rachunkowości

Rachunkowość jest bardzo szeroką dziedziną. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą w zakresie przepisów związanych z usługami księgowymi na polu dydaktycznym oraz zawodowym. Posiadamy odpowiednio do tego przeszkoloną kadrę. To oferta przeznaczona dla osób, które chcą rozpocząć własną działalność księgową, jak również dla działów księgowych, kadr i płac w firmach działających na terenie Wrocławia i okolic. Podczas szkoleń koncentrujemy się nie tylko na obsłudze programów księgowych, ale przede wszystkim na zmianach, jakie zachodzą w przepisach w zakresie księgowości i rachunkowości.